Олександр Ярмола: Знання англійської змінює світогляд більше, ніж автомат Калашникова

теґи: Гайдамаки, Олександр Ярмола

   16 грудня, вийшов номер Івано-Франківської газети «Галичина» з інтерв´ю фронтмена ГАЙДАМАКІВ Олександра Ярмоли «Знання англійської змінює світогляд більше, ніж автомат Калашникова». Розмова про козацьку ідею, закордонні гастролі та українського слухача.

 Козак-рок гурт «Гайдамаки» — українська музична формація, що мислить по-європейськи. Їхні концерти частіше відбуваються під оплески закордонних, ніж українських фанатів. Але сьогодні Олександр Ярмола завітав до «Галичини», щоб поспілкуватися з нашими читачами.

– Назва гурту «Гайдамаки» означає «повстанці». Проти чого ви повстаєте?

— Проти будь-якої брехні, порушення свободи особистості, проти колективного примусу, переваги сили над мораллю. Музика «Гайдамаків» — серп у руках Божих!

– Козак-рок для вас — музичний стиль чи стиль життя? Як самі оцінюєте «месідж» вашої творчості?

— Козацтво — давня історична традиція і гордість України. Бути козаком для нас — уже відповідь на всі запитання та вирішення всіх особистих проблем. У цьому і релігійність, і моральні принципи, і фізичне виховання, і освіта як основа розвитку, і обов’язок перед народом — усі складові будь-якої світової езотеричної школи. Тому наш «месідж» простий — приходь до нашого козацького братства! 

– Стихія козаків — степ. А ваша як виконавців козак-року яка? Як відпочиваєте, де почуваєтеся комфортно?

— Наша стихія — сцена. А відпочиваємо ми по-різному. Часом хочеться загубитися в диких плавнях, а часом — відкрити для себе нову країну, нове місто, піти на цікавий концерт.

– Ви цього літа багато виступали за кордоном. Які враження привезли від виступів, міст, країн?

— Найяскравіші враження цього року — від Штатів і Канади. Зокрема, від Нев-Йорку, де тиск від антропосфери «вавилонської» цивілізації прямо пропорційний кількості поверхів над головою. Також — від канадських просторів — от де вільно дихається людині! А ще від їхніх поглядів на життя. Їхня підсвідомість не уражена жорстокістю нашої багатовікової європейсько-азіатської різні, вільна від комплексу меншовартості. 

– Олександре, в інтерв’ю на телеканалі ТВі ви зазначили, що українському музичному споживачеві бракує культури, культурного розвитку. Яким чином ви розвиваєте музичних слухачів України? 

— Своєю творчістю та своїм існуванням. Розвиваємося самі, бо ми теж частина нашої української публіки, і розвиваємо слухача.

– Де проводите більше часу — за кордоном чи в Україні? 

— В Україні, звісно. Це наша земля, і ми нікуди з неї не підемо. Але, як передове козацьке військо у найкращі його часи ми є європейською українською формацією, тому вільно чуємося як в Україні, так і в Європі. 

– Нечасті виступи в Україні пояснюєте поганим технічним забезпеченням. Якщо «Магомет не йде до гори», то, може, «гора піде до Магомета»? Не сумуєте за українськими виступами?

— Сумуємо, але до «Магомета» не підемо, якщо не буде виконано технічного райдера! Бо з поганим технічним забезпеченням гарантований поганий концерт. А це ані нам, ані глядачеві не потрібно.

– Чи вважаєте себе модними? Яка ваша цільова аудиторія?

— Якщо сприймати моду як релігію, то ми — проповідники нової релігії. Скоріше ми займаємося мистецтвом. Різниця в тому, що мистецтво може не зразу подобатись, проте залишається на віки, а мода захоплює в цій хвилині, але дуже швидко минає.

– Ви постійно експериментуєте, пробуєте нове звучання, нові інструменти, стилі. Що попереду? Чи буде щось нове на зміну козак-року? 

— Не думаю, що буде щось на зміну козак-року, бо це є найвідповідніша назва та найкращий для нас стиль, і нічого нового шукати вже не варто. А експериментувати з інструментами обов’язково будемо. Це цікаво.

 У політичних агітаціях тепер участі не берете. А як щодо соціальних проектів? Як допомагаєте країні, в якій народились? 

— Сьогодні не віримо в політику. У цілому світі політика стала остаточно аморальною — це велика помилка світу, яка обов’язково призведе до катастрофи. Щоб перемогти в політичній грі, треба навчитись грати без моралі, а це нам не властиво. З другого боку, будь-яка «партизанка» в нашому часі приречена. Бути повстанцями романтично, але, створюючи ідеали для наступних поколінь, ми все ж не маємо шансів вплинути на геополітичну ситуацію нині. Ми постійно перебуваємо в пошуках засобів, що можуть покращити долю та майбутнє України в цих складних реаліях. На наш погляд, українцям сьогодні потрібні освіта, розвиток інтелекту, естетичне та культурне виховання, знання справжньої історії, які можна здобути в інтернеті, переважно на англомовних сайтах. Прошу особливо звернути на це увагу. Знання англійської може суттєво змінити світогляд. Більше ніж володіння автоматом Калашникова...

 З ким ще плануєте співпрацю? З ким хотіли б виступити?

— З Мілою Йовович.

– Здоровий дух, здоровий розум, здорове тілоѕ Ведете здоровий спосіб життя, займаєтесь спортом? 

— Займався довго боксом, але між кар’єрою професійного боксера і професійного музиканта вибрав останнюѕ Менше шкоди здоров’ю... Насправді, здорове тіло дуже потрібне козакові, але душа хоче співати.

– Як ставитесь до сироїдства, вегетаріанства, йоги...


— Дуже прихильно! На жаль, не маю достатнього переконання до практики того всього, але намагаюся їсти здорову їжу та не переїдати. П’ю від якогось часу тільки пиво малих броварень, теж небагато.

– Наша газета виходить в Івано-Франківську. Чим є Івано-Франківськ для вас? Яким одним словом можете його описати?

— Західна Україна, Галичина, Андрухович...

– Побажання нашим читачам.

— Підтримуйте все українське — свій до свого по своє! Розвивайтеся самі та впливайте на своє оточення! Поховайте в собі заробітчанина-гречкосія. Народіться вільними козаками!

 

Історія гурту «ГАЙДАМАКИ» розпочинається 1993 року, коли до андеграундного рок-гурту «Актус» приєднався нинішній соліст Олександр Ярмола. Музиканти полишають блюз-рокові експерименти і починають творчу подорож, експериментуючи з музичними стилями й інструментами, співпрацюючи з українськими і закордонними виконавцями та рекординговими компаніями, виступаючи на концертах і фестивалях Європи, США, Канади. Вони пройшли шлях від ірландського мелосу, реггі, ска, репу та панку до власного неповторного стилю козак-рок. 

Тепер у гурті творять музику і козацький драйв Олександр Ярмола (спів, сопілка, лірика), Іван Леньо (акордеон, цимбали, спів), Сергій Борисенко (ударні), Володимир Шерстюк (бас, дримба), Олександр (Дем) Дем’яненко (гітара, мандоліна), Сергій Соловій (труба) та Олександр (Чарка) Чаркін (тромбон).